Μετά από μια πρόσκληση σε γάμο στην Ελλάδα, μας τοποθέτησαν με την αδερφή και τον κουνιάδο του γαμπρού.
Ο κουνιάδος είναι αγρότης και καλλιεργεί ροδάκινα.
Εκείνη τη χρονιά, ήταν το 2009, έπρεπε να καταστρέψει σχεδόν ολόκληρη τη σοδειά του. Οι κυρώσεις κατά της Ρωσίας, του κύριου αγοραστή της, τέθηκαν σε ισχύ και έτσι κανένα από τα ευπαθή ή μη ευπαθή αγαθά δεν μπορούσε να εξαχθεί.
Σχεδόν όλη η σοδειά κατέληξε σε οργανικά απόβλητα.